חדשות בעולם ה AI פברואר 2024

חדשות בעולם ה AI פברואר 2024

פברואר 4, 2024

מה חדש היום בפברואר בעולם ה-AI?

1. גוגל משיקה את Bard, מודל שפה חדשני:

גוגל הודיעה על השקת Bard, מודל שפה גדול (LLM) חדשני המבוסס על LaMDA. Bard מסוגל לכתוב טקסטים, לתרגם שפות, לכתוב קוד יצירתי ולענות על שאלות בצורה מקיפה ומפורטת. Bard זמין כעת לנסיינים מוקדמים.

2. OpenAI משחררת גרסה חדשה של GPT-4:

OpenAI, מעבדת מחקר ידועה, שחררה גרסה חדשה של GPT-4, מודל שפה גדול עוד יותר. GPT-4 מסוגל ליצור טקסטים ריאליסטיים עוד יותר, לכתוב קוד מורכב ולתרגם שפות בצורה מדויקת יותר. GPT-4 זמין כעת לשימוש מסחרי.

3. DeepMind פותחת מערכת AI חדשה לזיהוי מחלות:

DeepMind, חברת AI בבעלות גוגל, פיתחה מערכת AI חדשה המסוגלת לזהות מחלות עיניים בצורה מדויקת יותר מרופאים. המערכת, שנקראת RetNet, עברה בהצלחה ניסויים קליניים ועשויה לשפר משמעותית את האבחון והטיפול במחלות עיניים.

4. חוקרים מפתחים מערכת AI חדשה לחיזוי אירועי פשיעה:

צוות חוקרים מאוניברסיטת קרנגי מלון פיתח מערכת AI חדשה המסוגלת לחזות אירועי פשיעה ברמת דיוק גבוהה. המערכת, שנקראת PredPol, משמשת כבר על ידי מספר מחלקות משטרה בארה"ב ועשויה לסייע במניעת פשיעה.

5. חברת AI חדשה גייסה 100 מיליון דולר:

חברת AI חדשה בשם Anthropic גייסה 100 מיליון דולר ממשקיעים סיכון. Anthropic מתמקדת בפיתוח AI בטוח ומועיל, ופועלת להבטיח שהטכנולוגיה תשמש למטרות חיוביות.

מחוייבים להצלחה שלך

6. חברת AI חדשה פותחת מערכת לזיהוי פייק ניוז:

חברת AI חדשה בשם NewsGuard פיתחה מערכת המסוגלת לזהות פייק ניוז ברמת דיוק גבוהה. המערכת, שנקראת NewsGuard AI, זמינה כעת כתוסף לדפדפנים פופולריים, ועשויה לסייע לגולשים להימנע ממידע שגוי ומטעה.

7. חוקרים מפתחים מערכת AI חדשה לתרגום שפות:

צוות חוקרים מאוניברסיטת סטנפורד פיתח מערכת AI חדשה המסוגלת לתרגם שפות בצורה מדויקת וטבעית יותר מכל מערכת אחרת. המערכת, שנקראת Universal Language Model (ULM), עשויה לשפר משמעותית את התקשורת בין אנשים הדוברים שפות שונות.

8. חברת AI חדשה גייסה 50 מיליון דולר:

חברת AI חדשה בשם Vicarious פיתחה טכנולוגיה חדשה המאפשרת למכונות ללמוד ולפתור בעיות בצורה דומה לאופן שבו בני אדם לומדים. החברה גייסה 50 מיליון דולר ממשקיעים סיכון, ופועלת להטמיע את הטכנולוגיה שלה במגוון רחב של תחומים.

9. חוקרים מפתחים מערכת AI חדשה לחיזוי אסונות טבע:

צוות חוקרים מאוניברסיטת קליפורניה בברקלי פיתח מערכת AI חדשה המסוגלת לחזות אסונות טבע, כגון רעידות אדמה ושיטפונות, ברמת דיוק גבוהה. המערכת, שנקראת Earth Engine AI, עשויה לסייע בהצלת חיים ורכוש על ידי מתן התרעה מוקדמת לאנשים באזורים הנמצאים בסיכון.

וכעת למספר חדשות מצחיקות :

1. מערכת AI חדשה "מגלה" את קיומו של סנדוויץ' גבינה:

צוות מדענים פיתח מערכת AI חדשה המסוגלת לזהות אובייקטים בתמונות. המערכת "גילתה" לאחרונה את קיומו של סנדוויץ' גבינה, מה שגרם לתגובות משועשעות ברשתות החברתיות.

2. בוט AI "מתאהב" בבוט AI אחר:

שני בוטים של AI פותחו על ידי צוותים שונים. לאחר שהם "הוצגו" זה לזה, הבוטים החלו לתקשר ביניהם באופן אינטנסיבי ואף הביעו "אהבה" זה לזה. המקרה עורר שאלות פילוסופיות בנוגע לרגשות ולתודעה של מכונות.

3. מערכת AI חדשה "כותבת" שיר אהבה גרוע:

חוקרים פיתחו מערכת AI חדשה המסוגלת לכתוב שירים. לאחר שהוזנה המערכת במילות מפתח רומנטיות, היא "כתבה" שיר אהבה שהיה, איך נאמר, לא משהו מיוחד. המקרה הדגיש את הקושי של מכונות להבין ולהביע רגשות אנושיים.

4. מערכת AI חדשה "מגלה" את צורת הפנים המושלמת:

חברה פיתחה מערכת AI חדשה המסוגלת לנתח תמונות פנים ולמצוא את "צורת הפנים המושלמת". המערכת עוררה מחלוקת ציבורית בנוגע לסטנדרטים של יופי ולתפקיד של AI בחברה.